Haber

Ertaş’ın ölümünden 3 gün önce başka bir yurttaki asansörlerle ilgili CİMER’e şikayette bulunulmuştu.

Adnan Menderes Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 4. Sınıf Öğrencisi Zeren Ertaş (22), Aydın’ın Kredi ve Yurtlar Kurumu’na (KYK) bağlı Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu’nda asansörün düşmesi sonucu hayatını kaybetti. Kentte öğrenim gören üniversite öğrencilerinin başka bir yurtta da benzer sorunlar yaşadığı ortaya çıktı.

CİMER’E ŞİKAYET ETTİ

Aydın’da Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı 13 yurt bulunmaktadır. ANKA’nın haberine göre, Adnan Menderes Üniversitesi’nde okuyan ve Berin Menderes KYK Kız Öğrenci Yurdu’nda kalan bir öğrencinin, 3 gün önce asansörlerdeki arıza nedeniyle CİMER’e şikayette bulunduğu ortaya çıktı.

Öğrencinin şikâyeti şöyle:

‘ASANSÖR SÜREKLİ BOZUYOR, KIZLAR HER ZAMAN ASANSÖRDE KALIYOR’

“Aydın Adnan Menderes Üniversitesi lisans öğrencisiyim. Berin Menderes KYK Kız Öğrenci Yurdu’nda kalıyorum. Yurt bloklarında 4 asansörden sadece 2 tanesi, bazen de sadece 1 asansörü çalışmaktadır. Asansör sürekli bozuluyor. Kızlar her zaman asansörde mahsur kalırlar. Verilen yiyecekler asla doyurucu değil ve hijyen sıfır. İhtiyacımız olan besinleri alamıyoruz. İkinci somun para karşılığında satılıyor. Yiyeceklerden saç ve böcekler çıkar. Yemek tabakları ve tepsileri her zaman kirli ve kokar. Kafeteryada başıboş köpekler dolaşıyor. Yiyeceklerin arasında dolaşıyorlar yoksa başka bir hastalığa yakalanabiliriz. Sizden gerekli tedbirlerin alınmasını rica ediyorum.”

Öğrencinin CİMER’e yaptığı başvurunun Gençlik ve Spor Bakanlığı’na iletildiği görüldü. (HABER MERKEZİ)

haber-yedisu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu