Ekonomi

Kayseri OSB’den asfalt tasarrufu

Mehmet UZEL(KAYSERİ İGFA)
2023 bütçesinden en büyük payı alan hizmetlerden biri olan asfaltlama faaliyetleri için tahmini 90 milyon TL’lik maliyet, yapılan görüşmeler sonucunda yaklaşık yüzde 40 tasarrufla 53 milyon TL olarak gerçekleşti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın, Teknik İşler Müdürlüğü tarafından ihtiyaç tespitlerinin yapılmasının ardından asfaltlama yatırım programının yürütülmeye başlandığını söyledi.

Belediye Başkanı Mehmet Yalçın, “2023 yatırım programımızda önemli bir konu olan asfaltlama çalışmalarımızı tamamladık. Sene başında yaptığımız hesaplamalara göre 90 milyon TL olarak tahmin ettiğimiz hizmetimizin maliyetini yaptığımız görüşmeler sonucunda 53 milyon TL’ye düşürmeyi başardık. Program kapsamında caddeleri kapsayan yaklaşık 20 kilometrelik yolun yenilenmesinde 46 bin ton asfalt kullanıldı. Yatırımın mutlak maliyeti yaklaşık 53 milyon TL oldu. “Öngördüğümüz 90 milyonluk yatırım maliyetinin yaklaşık yüzde 40’ını tasarruf ederek 2023 planlamamızı başarıyla gerçekleştirdik.” söz konusu.

Program kapsamında yürütülen çalışmaların, Kayseri OSB’de yollarda konforun artırılması ve yaşanabilecek kazaların en aza indirilmesi açısından büyük değer taşıdığını belirten Önder Yalçın, “Sınır içi yollarda bakım, onarım ve yenileme çalışmalarımız var. Kayseri OSB’nin çalışmaları aralıksız devam ediyor. Yoğun olarak kullanılan ve ihtiyaç duyulan caddelerde belirlediğimiz program dahilinde asfalt yenileme çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Sanayicilerimizden aldığımız geri bildirimler işi ne kadar doğru yaptığımızın göstergesi oldu. Çalışmalarımız sırasında sabır gösteren tüm sanayicilerimize ve çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi. dedi.

Başkan Yalçın, planlar kapsamında Kayseri OSB sınırları içerisinde ihtiyaç duyulan yolları yenileyeceklerini sözlerine ekledi.

haber-yesilyurt.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu