Haber

Kılıçdaroğlu’ndan Malatya’daki ‘Güzelbahçe Konteyner Kent’e ziyaret

MALATYA (İGFA) –13’üncü Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Küme Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, Genel Başkan Yardımcıları Seyit Torun, Veli Ağbaba, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İzmir Güzelbahçe Belediyesi’nin Malatya Yeşilyurt’ta kurduğu konteyner kenti ziyaret etti.

Konteyner kentin girişinde Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce tarafından karşılanan Kılıçdaroğlu, yapılan çalışmaları takdirle karşıladıklarını belirterek, çalışmalardan dolayı kendilerine teşekkür etti.

Bölgedeki çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Mustafa İnce, 35 personelle bölgeye hizmet verdiklerine işaret ederek, “1500’e yakın depremzedeye yemek ulaştırıyoruz. Bu her gün sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve akşam yemeği olarak devam ediyor. 85 konteyneri hazır hale getirdik.Hedefimiz.250 konteyner.Yaklaşık 500 depremzedemiz yerleştirildi.Bu konteynerlerin altyapı çalışmalarını tamamladık.Öncelikle evi tamamen yıkılan vatandaşlarımız,yakınları engelliler, şehit ve gaziler, çocuklu aileler, ‘Sosyal Pazar Çadırı’ kurduk. Gıda maddelerinden temizlik malzemelerine, hijyenden ürünlere, bebek bezinden mamaya kadar birçok ihtiyaç maddesi burada var. Biz de bu eksiklikleri gördüğümüz için bu sosyal market çadırını kurduk. Vatandaşlarımız buraya gelip tüm ihtiyaçlarını alabilirler” dedi.

Başkan İnce, “Umarız bu korkunç günleri bir daha hayatlarında yaşamazlar. Gelen yardımları Güzelbahçe Yardım Toplama Merkezi’nde toplayıp doğrudan depremzedelerimize ulaştırıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu