Haber

Konya Büyükşehir Yunak ve Akşehir Mahalle Yollarında Standardı Yükseltiyor

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Akşehir’e bağlı Yunak Kurtuşağı ve Yukarıaliçomak mahalleleri ile Gözpınarı Mahallesi ortasındaki 4,5 kilometrelik yolda sathi kaplama çalışmalarını tamamladıklarını bildirdi.


Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Yunak ve Akşehir mahalle yollarında gerçekleştirilen sathi kaplama çalışmaları tamamlandı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya Model Belediyecilik anlayışıyla her alanda yaptıkları çalışmalarla Konyalıların hayatını kolaylaştırmayı hedeflediklerini söyledi.

Yol ve altyapı çalışmalarının bu modelin en değerli modüllerinden biri olduğunu kaydeden Lider Altay, “31 ilçemizde Büyükşehir sorumluluğundaki bölgelerde yol kalitesini en uygun noktaya getirmek için çalışıyoruz. Türkiye’nin en geniş coğrafyaya sahip ili olan Konya’da hizmet veremediğimiz tek bir yer bırakmak istemiyoruz. Bu kapsamda 2023 yatırım programına dahil ettiğimiz Yunak’ta Kurtuşağı ve Yukarıaliçomak mahallelerinin ortasındaki 4,5 kilometrelik yolda ve Akşehir ilçesi Gözpınarı Mahallesi’nde gerçekleştirdiğimiz yüzey kaplama çalışmalarını, ve bölge halkının hizmetine sundu. Yaptığımız çalışmalarla yolların standardı yükseldi. Maliyeti 7,5 milyon lirayı aşan yol çalışmalarının ilçelerimize ve şehrimize hayırlı olmasını diliyorum.
 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

akhisar-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu