Teknoloji

Microsoft, Bing’e ‘Kompakt Görünüm’ özelliğini getiriyor

Microsoft Bing’i Eğer kullanıyorsanız. İnternet arama motorunuz olarak, şirketin şu anda resmi olarak açıklamadığı yeni bir özel yarışmanızın olması çok olası. Bing reddit kümesinin bir üyesi ” yoklamaKullanıcı “, bazı Bing arama sonuçlarında görünen ” adlı bir kullanıcıdır ve Kompakt Görünüm“( Kompakt Görünümadlı yeni bir geçişin ekran görüntülerini paylaştı.

yeni seçenek arama sonuçları sol üst köşeye yerleştirilir. Etkinleştirildiğinde, arama sonucu sayfasındaki bilgi metriğini azaltır. Böylece sonuç sayfası daha sade görünür, bu da dikkat dağınıklığını azaltır ve göz yorgunluğunu en aza indirir. Bu sayede kullanıcıların arama sorgularında bilgiye daha hızlı ulaşabilmesi amaçlanmaktadır.

Görünüşe göre Microsoft Kompakt Görünüm Daha fazla kullanıcıya sunmadan önce birkaç kişiyle test ediliyor ve sızıntı yapan kişi onlardan biri olabilir. Aslında bu özellik daha önce 2021 yılında Bing üzerinde test edilmişti. Ancak bu yeni sürümün arama sonuç düzeninde birçok değişiklik yaptığı belirtiliyor. Microsoft’un yakın gelecekte bu özellikle ilgili daha fazla bilgi sağlayacağını umuyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu