Haber

Seferihisar’da 19 Mayıs coşkusu

Büyük Mükellef Mustafa Kemal Atatürk Samsun’a ayak bastı ve Milli Mücadele başladı. 19 Mayıs104. yılında tüm yurtta olduğu gibi Seferihisarda coşkuyla kutlandı. SeferihisarBaşkan Yetişkin, gençlere seslenerek, “Yükünüzün ağır olduğunu biliyorum ama sizin geleceğiniz için, geleceğimiz için size ihtiyacımız var. Türkiye Cumhuriyeti, sizlerin gençliği ve cesaretiyle ilelebet yaşayacaktır.”

Seferihisar İstanbul Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başlayan 19 Mayıs programı, İzzet Gül Stadyumu’nda devam etti. Kaymakam Mehmet Şerif Olçaş, Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, Seferihisar Gençlik ve SporMüdür Arzu Yıldırım’ın halkın ve öğrencilerin bayramını kutlamasıyla başlayan program, ilçede düzenlenen yarışlarda dereceye giren öğrencilerin ödüllendirilmesi ve törenle devam etti.

Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin törende yaptığı konuşmada, “Atatürk ve Türk Milleti, Milli Mücadele ile bizleri karanlığa, sömürüye ve zulme sürüklemek isteyenlere karşı çağdaş, demokratik ve bağımsız bir Türkiye için mücadele etmiştir. ‘Bütün ümidim gençlikte’ diyerek genç ülkemizi fikirlerine çok değer verdiği gençlere emanet etmiştir.

Başkan Ergin konuşmasının devamında gençlere şu sözlerle seslendi:

“Türkiye Cumhuriyetimiz artık 100 yaşında bir çınar ağacı. Atatürk ilkelerini ve cumhuriyetimizin değerlerini her zaman hatırlayın ve hatırlatın. Yükünüzün ağır olduğunu biliyorum ama geleceğiniz için, vatanımız için size ihtiyacımız var. Türkiye Cumhuriyeti, sizlerin gençliği ve cesaretiyle ilelebet yaşayacaktır.”

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkusu, Seferihisar Çarşı Center’da DJ Müslüm Ergün’ün performansıyla doruğa ulaştı.

Kaynak: ANKA / Günümüz

haber-uluborlu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu