Ekonomi

TOBB Yönetim Kurulu’na ilk kez bir kadın üye seçildi

TOBB’un 79’uncu genel kurulunda da birincilik elde edildi. 1950 yılında kurulan TOBB’da dün yapılan seçimle ilk kez bir kadın yönetim kurulu asil üyesi seçildi. İzmir Ticaret Borsası Lideri Işınsu Kestelli, TOBB tarihindeki ilk kadın yönetim kurulu üyesi oldu.

İzmir Ticaret Borsası’ndan yapılan yazılı açıklamada görüşlerine yer verilen Kestelli, şunları söyledi:

“Türk iş dünyasının çatı kuruluşu TOBB’da İzmir’i temsil etme fırsatı bulduğum için çok mutluyum. Öncelikli gündemim, Türkiye’de tarım ve hayvancılığın tüm bileşenlerinin stratejik bir dal olarak önünü açmaya çalışmak olacak. Bu birikim için TOBB Liderimiz M. Rifat Hisarcıklıoğlu İzmir’de örnek bir dayanışma ile çalıştığımız Mahmut Özgener ve Nadir Yorgancılar arkadaşlarıma desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.”

Ülkemize ve iş dünyamıza hayırlı olsun

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Hisarcıklıoğlu, “79. TOBB Genel Kurulumuzun ülkemize ve iş dünyamıza hayırlı olmasını diliyorum. 365 Oda/Borsa Liderimiz ve delegelerimizin oylarıyla organ seçimlerini tamamladık. Büyük bir aile olarak yeni bir ruh ve yeni bir heyecanla yeniden çalışmaya başlıyoruz. Yeni seçilen Yönetim Kurulu, Komisyon, Kurul ve Komitelerimizle birlikte ülkemize ve iş dünyamıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Rabbim bizlere hayırlı hizmetler yapmayı ve üstlendiğimiz bu emanetin hakkını vermeyi nasip etsin.”

haberelbistan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu