Haber

İBB’den cami motifleri skandalı! Yere kondu, insanlar üzerine bastı

HABER7 – ÖZEL

6’lı koalisyonun cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisini başkan yardımcılığına getireceğini açıklayan ve bu süreçte İstanbul dışında her yerde boy gösteren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yönetiminde bulunan İBB, skandal bir olayla gündeme geldi.

SARAYBURNU’DA ZEMİNLERE YERLEŞTİRİLEN CAMİ MOTİFLERİ

İBB yönetiminin Sarayburnu’nun en kalabalık yerlerinden birinin zeminine Ayasofya Camii, Kariye Camii ve Sultanahmet Camii motiflerini yerleştirdiği ortaya çıktı.

GÜVENLİK OLAYI SONRASI CAMİ MOTİFLERİ SKANDALI

CHP Genel Lideri ve Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçtiğimiz günlerde katıldığı bir iftar programı sonrası seccade üzerindeki fotoğrafı gündem oldu. Seccade olayının ardından İBB’nin cami motiflerini insanların basabileceği şekilde yerleştirmesi tepkiyle karşılandı.

İNSANLAR ÜZERİNDE BASILI

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde Sarayburnu’nun en kalabalık yerlerinden birinin zeminine Ayasofya Camii, Kariye Camii ve Sultanahmet Camii motiflerinin yerleştirildiği ve insanların üzerine bastığı görüldü.

KUBBESİNDE HARÇ OLMAYAN AY IREİNİNE HAÇ EKLENMİŞTİR

İBB’nin cami motifi skandalıyla birlikte, “Ay Eire”müzenin kubbesinde “GEÇMEK”güdülere rağmen “GEÇMEK”İşaretin üzerine konulmuş olması da dikkat çekti.

 

KAYNAK: HABER7

haberkemaliye.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu