Haber

Tekirdağ’da PKK/KCK operasyonu: 17 gözaltı

Tekirdağ merkezli 4 ilde düzenlenen terör operasyonunda 17 kişi gözaltına alınırken, emniyetteki sorguları tamamlanan 9 kişi adliyeye sevk edildi.

Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince PKK/KCK silahlı terör örgütünün çıkar ağlarının deşifre edilmesi için çalışmalar sürüyor. Yapılan çalışmalarda; PKK/KCK terör örgütüne İstanbul ve çevre illerden personel toplayanlar, terör örgütünün Tekirdağ’daki ‘şehir gençlik yapılanması’ndan sorumlu olanlar, ayrıca terör örgütü mensupları tarafından yol kapatma ve yağma eylemlerine katıldıkları tespit edilenler Tunceli-Pülümür Karayolu’nda bölücü terör örgütü (BTÖ) BTÖ bünyesinde faaliyet gösterirken çeşitli terör olaylarına katılan, yurt içinde ve yurt dışında örgütsel davetler doğrultusunda düzenlenen çeşitli etkinliklerde terör örgütü propagandası yapan ve terör örgütü lehine slogan atan kişilere yönelik operasyon gerçekleştirildi, ve sosyal medya platformları üzerinden PKK/KCK terör örgütünün propagandasını yaptığı tespit edilen kişiler.

Operasyonda, İstanbul’da 3, Van’da 1, Ağrı’da 1 ve Tekirdağ’da 12 adreste, aralarında Marmaraereğlisi HDP İlçe Başkanı’nın da bulunduğu 17 şüphelinin yakalanması, kriminal ve kriminal malzemelere el konulması amacıyla eş zamanlı operasyonel çalışma yapıldı. konutlarında. Cumhuriyet savcısının talimatıyla toplam 17 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.

Şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda çok sayıda dijital materyal, örgütsel belge, el konulan çeşitli yayınlar, örgüt posterleri ve örgüt pankartları ele geçirildi.

Emniyetteki sorguları tamamlanan 9 şüpheli adliyeye sevk edildi. – TEKİRDAĞ

haber-menemen.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu